GODOX Witstro AD600BM II Stúdióvaku
Building on the AD600BM solid foundation, Godox Witstro AD600BM II offers an even faster refill time: 0.01-1.9 seconds. The enhanced 40W LED setup light provides a high quality continuous light source....
Warranty
NOT ON STOCK
Substitute products
    Product description
    Building on the AD600BM solid foundation, Godox Witstro AD600BM II offers an even faster refill time: 0.01-1.9 seconds. The enhanced 40W LED setup light provides a high quality continuous light source. The one -touch synchronization function with the X3 release provides a quick and stable flash point.
    Lightning fast reload
    Outstanding 40W lighting
    The 40W LED adjustment light is approx. 5600k has a color temperature. Not only does the lamp provide a precise and lively flash, it also works as a continuous light for video recording.
    Simple synchronization
    16 colors group identification
    Modern interface
    Precise power control
    Creative leave
    Expandable lighting options
    Intelligent charge
    Network operation - without interruption
    Technical data
    - Compatibility: Canon, Nikon, Sony, Olympus, Panasonic, Fujifilm (2.4g wireless system)
    - Vacation: M / Multi
    - Helping light: 40W LED
    - Refill time: approx. 0.01–1.9 seconds
    - Power: 600W (in steps 1/1-1/512 with a fine of 0.1)
    - Wireless range: approx. 100 m
    - Sync mode: 1/8000S HSS, first/post -shutter shutter sync
    - flash number (full strength): ~ 500
    - Battery: 10.8V/8940mAh lithium